20 października 2018 admin

Najważniejszą zaletą szkieł progresywnych jest poprawa komfortu życia użytkowników. Dzięki nim widzimy dobrze na każdą odległość.  Nie musimy nosić przy sobie kilku par okularów do różnych odległości. Zwiększona elastyczność widzenia obiektów oddalonych od oczu w różnym stopniu przy braku konieczności zmiany okularów, może nawet umożliwić podjęcie się wcześniej utrudnionych lub niemożliwych do wykonania czynności, w tym zawodowych.

Inna zaleta to poprawa bezpieczeństwa, jako przykład jazda autem:

Dzięki szkłom progresywnym płynnie przechodzi się z widzenia drogi do obserwacji wskaźników na tablicy rozdzielczej samochodu, ale także ułatwiona jest obserwacja ruchu drogowego na całej linii jazdy.  Ma to duże znaczenie dla poprawy jakości i komfortu podróżowania, a ponadto dla bezpieczeństwa, gdyż jak stwierdzono w badaniach naukowych, czynnik ten wpływa w pewnym stopniu na statystykę wypadków drogowych.

Nie zapomnijmy również o zalecie jaką jest zapobieganie rozwoju starczowzroczności , w oku nieskorygowanym mięsień  odpowiedzialny za akomodację znacznie szybciej traci swoje właściwości, w skutek czego widzimy co raz gorzej, boli nas głowa i mamy problemy z koncentracją.