12 maja 2014 admin

Okulary progresywne zostały stworzone  przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii z zakresu optyki, zrewolucjonizowały rynek soczewek progresywnych i życie osób po czterdziestym roku życia.

Pogarszający się wzrok uniemożliwia wykonywanie wielu czynności  takich jak: praca przy komputerze lub czytanie. Często prowadzi to do nieprawidłowej postawy ciała ponieważ staramy się siadać bliżej ekranu bądź oddalamy czytany tekst od oczu. W następstwie pojawiają się bóle szyi, głowy oraz ogólne zmniejszenie wydajności pracy. Życie w zawrotnym tempie wymaga od nas coraz więcej. Dlatego noszenie właściwych okularów, które pozwolą na pełne wykorzystanie możliwości naszego wzroku, wydaję się być najlepszym rozwiązaniem.  Potrzeba ustawicznego zmieniania okularów z tych do dali na te do czytania nie jest optymalnym rozwiązaniem, dlatego Galeria Widzenia szczególnie poleca okulary progresywne, będące najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem w dziedzinie okularów. Dzięki temu, że soczewki progresywne podsiadają kilka obszarów korekcyjnych umożliwiają komfortowe widzenie: dali, odległości pośredniej i  bliży. Istnieje wiele opinii na temat okularów progresywnych. Jedną z nich jest przekonanie iż bardzo trudno jest się przyzwyczaić do takich okularów, gdyż mogą one powodować bóle głowy. Nie jest to prawdą . Możemy się zgodzić , iż przyzwyczajenie się do nowych okularów progresywnych może zająć trochę czasu, od kilku godzin do kilku dni.  Ale dzisiejsza statystyka dowodzi, że 86% użytkowników soczewek progresywnych twierdzi, że są w pełni zadowoleni  ze swojego wyboru, nie zgłasza żadnych skarg i czują się usatysfakcjonowani już po kilku dniach użytkowania okularów. Aby zminimalizować okres adaptacji do okularów progresywnych  należy zastosować najprostszą z możliwych metod  – nosić je jak najczęściej. Najważniejsze aby zacząć już od pierwszych dni i nie wracać do poprzednich okularów.

Początkowe generacje soczewek progresywnych nie zapewniły komfortowego widzenia, a przenoszenie wzroku między przedmiotami znajdującymi się daleko, a położonymi blisko nie było idealne. Jednakże postęp techniczny i technologiczny dostarczył narzędzi dzięki którym możliwe jest zaprojektowanie soczewek progresywnych zapewniających komfortowe widzenie, nie wymagających żadnych ustępstw. Najlepszym przykładem są soczewki progresywne spersonalizowane.  Zostały one stworzone z myślą o indywidualnych potrzebach i preferencjach użytkownika. Idealnie dopasowane tak jak garnitur szyty na miarę.  Aby uzyskać najwyższy stopień zadowolenia Naszych klientów wykonujemy na najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeniach w pełni spersonalizowane pomiary gwarantujące niezwykle ostre i naturalne widzenie w każdej sytuacji.

W okularach progresywnych wyróżniamy trzy strefy: dal, odległość pośrednią i bliż. W obszarze dali który znajduje się w górnej części soczewki widzenie jest niezwykle komfortowe.  Obszar pośredni jest to środkowa część soczewki. Szerokość tego obszaru zależy od wybranej konstrukcji soczewek i jest relatywnie najwęższą częścią okularów progresywnych. Obszar bliży umieszczony jest w dolnej części soczewek, która gwarantuje komfortowe i szerokie pole widzenia. W okularach progresywnych znajdują się również strefy peryferyjne. Są to obszary znajdujące się na brzegach soczewek przez które wyraźne widzenie jest nie możliwe.

Wnioskując w okularach progresywnych widzimy świetnie w strefie dali i bliży , a w strefie pośredniej obraz nie jest zbyt szeroki. Niektórzy użytkownicy okularów progresywnych ze względu na zbyt wąski obszar pośredni decydują się na wyspecjalizowane soczewki okularowe przygotowane do pracy w pomieszczeniach. Są to soczewki do pracy biurowej – do pracy w bliży i odległościach pośrednich. Zapewniają one dużo szersze pole widzenia w odległości pośredniej obejmujące w zależności od wersji dystans od 80cm do 4 metrów.  Soczewki te świetnie sprawdzą się u osób wykonujących zawody np. ( chirurdzy, architekci).

W Warszawskim Centrum Okularów progresywnych tworzymy współpracując z naszymi klientami idealnie dopasowane okulary zwracając uwagę na ich potrzeby i preferencje. Dzięki temu perfekcyjnie dopasowane okulary są wizytówką naszego salonu.